| titoo a întrebat:

Bună seara TPU!
Am o problemă, am un Samsung Wave 575 si am si un card micro SD, pe care nu mi-l citeste, imi da mesajul ca, cardul este deteriorat, dar pe alt telefon imi merge.
Va rog frumos, daca stie cineva imi puteti spune ce pot face sa mearga? (l-am bagat si l-am scos inapoi de zeci de ori...)
Multumesc mult.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai ars tu la mansarda. Cardul nu are nimic atata timp cat il recunoaste alt telefon. Vezi sa nu fie de la tipul de card. Daca este micro sd normal iti cere sa pui SDHC. Varianta 2 : uita-te in specificatii si vezi care este limita maxima acceptata pentru SD. Degeaba pui de ex card de 16 GB daca accepta doar 8 GB. Intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat eu pe net
Accepta maxim 16 GB. Ce capacitate are cardul? E cam de multisor telefonul... 2010 lansat.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Pai cardul s-a ars, sau incearca sa il bagi in alt telefon happy si sa muti totul pe alt card happy

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Dai o revenire la setarile din fabrica happy