| Ynocrazy a întrebat:

Bună seara TPU, am o problema foarte grava... Am un telefon Orange Fova, am aflat astăzi ca acest telefon este de fapt Gsmart Mika.
1. Va rog ajutati-ma sa ii fac Root pentru ca am o problema cu niste viruși care au intrat ca aplicații de sistem poza :http://i.imgur.com/CxRgXw4.jpg
2. Am gasit sowtfare original de la acești telefon Orange Fova ( Gsmart Mika XM ) stiu sa instalez sowtware si as vrea sa il pun pe originalul sa scap de cel de la Orange si de viruși din poza de mai sus, deci problema este ca am descărcat software-ul dar îmi da eroare la instalare in recavery Mode. ( recovery original), as vrea sa instalez un recovery CWM sau TWRP. Dar nu găsesc.
Va mulțumesc mult pentru atenție. caut rezolvare urgentă. Cel cu răspunsul cu rezolvarea are funda. Macar atât pot face si eu. Noapte Bună.

Răspuns Câştigător
| ionut258 a răspuns:

Daca nu gasesti pe xda un topic special pentru telefonul tau incearca aplicatia towel root ( https://towelroot.com )

1 răspuns:
| Ynocrazy explică (pentru ionut258):

ZOLVAT CU kingo ROOT, SI I-AM SCHIMBAT SOFTUL CU Coolpad Assistance Download. fara sa ma duc la Orange happy, pentru ca esti singuru care mi-a raspuns ai funda!