| mariusmac85 a întrebat:

Buna seara TPU
am si eu o intrebare cati din voi aveti abonamet voce mobil Telekom si daca sunteti multumiti ca vad ca au scos si mms-urile care le aveam gratuite alea 20 dar tot era ceva, mi-au scos si avea 200 minute apeluri video etc si mai nou in seara asta si nu stiu de unde, dar am dat la infocost si m-am trezit cu 17, 30 Euro cost suplimentar Cum e posibil asa ceva?
Am vorbit doar cu un numar de Telekom fix vreo 2-3 ore dar scrie clar in mesajul de la infocost ca "poti folosi minutele in retea din abonament/extraoptiuni si catre Telecom Ro Fix si ai acelasi Tarif daca suni in Telekom Ro mobil sau Telekom Ro fix"
deci nu inteleg de unde pana unde am eu atata cost suplimentar, luna trecuta la fel, m-am trezit cu 4 aproape 5 euro cost suplimentar, o sa ma uit in desfasurator sa vad pe ce am consumat eu atata ca nu imi pot da seama
Vrreau sa stiu cat de satisfacuti sunteti de noile abonamente Telekom si de serviciile lor, ce abonamente aveti ca sunt vreo cateva uitati link daca nu le stiti https://www.telekom.ro/category/new/cat7200411/
S si este de 9'95 dar nu ma gandeam ca imi ia celelalte beneficii care le aveam ca aveam cate ceva pe el 20 mms-uri, 200 minute apeluri video,nelimitat in retea, pe mine netul imi ridicase privirea, pe asta l-am facut eu dintr-o prostie dar e cel mai mic abonament si cica cel care il aveam eu numai exista pe piata si abia dupa 4 luni pot reveni la abonamentul care il aveam, dar de fapt numai pot reveni deoarece nu mai exista acest tip de abonament, nu iti vine sa-i strangi de gat?/ adica cel care are cartela are mai multe beneficii decat mine cu doar 5 euro? Pai gata imi inchid abonamentul dupa ce o sa vad de unde am costul acesta suplimentar
Va intreb si pe voi numai mie mi se intampla asta sau suntem mai multi clienti nemultumiti? Ca asa ceva nu se poate Compania asta Telekom n-a adus nimic bun pe piata,nimit inovativ,mai mult de stoarce de bani, la alte retele de telefonie mobila sunt abonamente si mai mici ca acestea In loc sa faca ceva bun, mai mult ne jegmaneste pe fata? E doar parerea mea sau sunteti si voi de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Suna la telekom si cere explicatii pentru acel cost suplimentar.
Eu am renuntat de cativa ani la abonament si am trecut pe cartela la telekom. Cu 5 euro am nelimitat in retea, 200 de minute/sms nationate si 100 de mb, iar in whatsapp am gratis la fel si sms-uri si mms-uri trimise cu aplicatia joyn by telekom. Iar cu inca 1 euro mai adaug o optiune pentru care imi da 250 de mb si 40 de minute internationale.

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Eu sunt multumita, niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva

| mariusmac85 explică (pentru KamaSutra):

Bună ziua E bine Am rezolvat se pare că portarea e de vină,am dat telefon pe fix crezând că era pe Telekom fix, adică fostul Romtelecom și se pare că m-a stors de bani, deoarece era pe Digi fix Asta este marea problemă cu portarea...
Am platit, ce pot sa fac
Voiam să-l inchid, dar mi-am reînnoit abonamentul cu reducere de vreo 2€ si ceva, de la 5, 99€, mai bine zis 6€ oricum e diferență mare, de la 9€ aproape 10€ cât plateam atunci, acum primul an am 3€ și ceva, după în al doilea an voi avea 4€
Reducerea am capatat-o prin loialitatea de aproape 8 ani care îi aveam.
Acum merg peste cateva luni în al 10-lea an, adică ultimul an de contract din cei 2 ani până la o nouă reînnoire a contractului cu Telekom
De atunci m-am învățat și n-am mai pățit să fac astfel de cost suplimentar
Voi vedea pe viitor ce fac, dacă îl mai reînnoiesc sau nu
Vă doresc o zi binecuvântată și o săptămână la fel de binecuvântată;-)

| mariusmac85 explică:

Buna seara Alexandra asa voi face dar inainte vreau sa vad desfasuratorul ca sa vad si eu ce s-a intamplat mai exact ca sa ma iau pe drept de ei, ca oricum daca inchid abonamentul tot trebuie sa platesc acei 9'95 euro lunar pentru ca acela este cel mai mic pe piata
Insa nu stau cu mainile in san ci voi cere explicatii, m-am mai certat luna trecuta cu 2 operatori