| AL152 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am un Samsung Galaxy S3.
Aveam Wi-Fi activ si cam o linie baterie cand se inchide brusc.
Credeam ca e de la baterie. L-am pus la incarcat si scria pe ecran acel intro de S3...am asteptat...nu s-a deschis.
Am scos bateria si am pus-o la loc. Atunci mi-a intrat in modul de incarcare, cu bateria gigantica pe ecran. Imi arata ca e mai bine de jumate incarcata, l-am lasat putin asa, dupa care l-am repornit. La fel...acel mesaj de intro si nu vrea sa porneasca.
Ma puteti ajuta?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Nicu47 a răspuns:

Salut,un hard reset lar repara(acest proces iti va sterge tot de pe telefon) se aprinde cu tastele simultan de pornire si tasta de volum+(Cum face un reparator de service la 0, 33 http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eCiNgZklXeA)

3 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut,te-ai uitat cu atentie cum a facut cel din video?

| AL152 explică (pentru Nicu47):

Salut. Sigur, dar nu a functionat din pacate. Imi dadea eroare /efs.
L-am dus la service azi, mi-au spus ca is 10% sanse sa fie de la soft. Daca nu, e de la vreun cip.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, posibil sa nu te ajute hard-reset-ul pe care il recomanda colegul de mai jos.
Daca intra in modul de incarcare atunci cand ii bagi bateria, poate fi o problema la portul usb de incarcare.
Daca problema persista, apeleaza la in service gsm Samsung.

http://www.servicetelefoanegsm.ro/service-reparatii-samsung/

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-samsung/