| H3cker a întrebat:

Buna Seara TPU, Am un telefon Orange Fova (coolpad 3602U) si se misca foarte naspa ..am instalat KingRoot si de atunci merge ca dracu. am incercat tot ce era posibil sa il sterg. si vreau sa mi`l resoftez... si nu gasesc nici un rom pentru modelul asta sau nu stiu unde sa caut. Va rog sa ma ajutati!
Mersi

3 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Trebuie să ai ROM-ul stock. Cel mai bine este să mergi la un service Orange, unde îți vor lua o mică taxă pentru resoftare, dar vei avea garanția că ai un ROM stock original.

| Okay_Aishiteru_2000 a răspuns:

Incearca sa il formatezi...

| H3cker explică (pentru Okay_Aishiteru_2000):

Te referi la un Hard Reset?