| marcela290 a întrebat:

Buna seara TPU. As avea si eu nevoie de o informație. Prietenul meu și-a spart azi telefonul si nu mai are unu si vreau zilele astea sa ii fac cadou un telefon modest.( Adică să îl iau in rate) dar nu foarte mari. Sunt abia de o luna in Anglia. Am id si card pentru ca lucrez. Imi mai trebuie ceva?

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......m-4g-grey/
Calitate ireprosabila, brand de incredere (in top 3 dupa Samsung si Apple, are vanzari mai mari ca Huawei sau Asus)

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Superior):

Xiaomi Redmi note 4... un tel extraodinar care face toti banii, pacat ca nu prea este apreciat de romani.Adica da este mai bun decat A6 pe care vrea sa i-l ia, dar fata vrea un telefon banuiesc care sa-i placa sigur, asa cu un Xiaomi...nu prea merge la sigur big grin

| Bogdan70001 a răspuns:

In primul rand frumos din partea ta happy Si in al 2-lea rand mai bine il iei cu banii jos de la un magazine de electronice sau daca vrei sa-i cumperi un tel de la Apple sau Samsung cred ca gasesti chiar si magazine oficiale pe acolo

| marcela290 explică (pentru Bogdan70001):

Nu am banii necesari pentru a achiziționa telefonul cu cash. Ma gândeam la un Samsung pentru el, un a6 sau ceva de genu. Ai idee ce acte imi trebuie pentru a face o rata?

| Marin321 a răspuns:

Pai iti trebuie id si card si maicamea a dus ceva copie dupa contractul de munca parca. Asta daca vrei sa il cumperi acum. Peste cateva luni cand Anglia iese din UE posibil sa fie mai greu.