| BughY a întrebat:

Buna seara TPU, ce alegeti dintre IPhone 4 si IPhone 4S? De ce?

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

IPhone 4S, nu ca iPhone 4 n-ar fi bun.
1. Camera mai buna (4S > 8MP vs 4 > 5MP)
2. Procesor mai bun (4S > Cortex A9 1Ghz dual-core, chip Apple A5 vs 4 > Cortex A8 1Ghz single-core, chip Apple A4)
3. Camera video este mai buna. ( 4S > 1080p vs 4 > 720p (oricum ambele filmeaza HD))

Mai sunt detalii minuscule, dar ce este mai sus este cel mai important!

| valentino52 a răspuns (pentru COOLboY):

Inafara de asta sa nu uitam ca un 4s care ruleaza iOS 6 are tot ce are si un iphone 5. Siri upgradat, navigatie turn-by-turn dictata de Siri, flyover in Apple maps etc. Pe cand un iphone 4 cu iOS 6 nu va beneficia de functiile astea care sunt exclusiv pentru 4s si 5.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CATEGORIC Apple iPhone 4S 64GB, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......65_169.php

| COOLboY a răspuns:

A da, si Siri