| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Ce parere aveti deapre dispozitivele ios?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Cele mai stabile si fiabile. Din punctele astea de vedere sunt mult peste android.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru antimulte):

De unde stii tu ca sunt cu mult peste android? cand ios aparuse android avea peste 2000 de device-uri. Daca tu crezi ca Ios este cu mult peste android te inseli amarnic. Daca tu crezi ca iphone se poate compara cu Htc sau cu Samsung inseamna ca nu stii nimic despre telefoane.

| antimulte a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ok, e parerea ta. Nu incerca sa ti-o impui ca nu reusesti.
Eu vorbesc din experienta mea, am avut 2 iphoneuri, 5 telefoane cu android, in prezent am ipod si al 6 lea telefon cu android. Plus o tableta cu android pe ea, crezi ca pot sa imi dau cu parerea?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt fan...

| AlexElektro1987 a răspuns:

Si tu crezi ca nu am experienta cand e vorba de android? Am avut tot felul de telefoane si cu android si fara. In prezent si eu am o tableta cu android + inca 4 telefoane cu android iar in afara de astea prin mana mea au trecut peste 100 de telefoane, si cu android, si fara android, si cu ios si cu windows phone si cu Bada si cu simbyan.Zic ca am foarte mare experienta plus ca multe dintre ele au fost reparate de mine, asa ca nu te supara dar zic ca stiu mai multe.

| vlad89c a răspuns:

Greoaie, mult inferioare androidului, la fel ca toate produsele Apple.
In timp ce android acapareaza majoritatea firmelor si se dezvolta constant, ios scoate o noua versiune 1 data pe an.
Asa cum iphone 5 este mai slab decat S3 iar S4 nu are concurent, (probabil va fi iphone 7), asa ios nu merita 2 lei.
Deocamdata android este cel mai accesibil sistem de operare pentru smartphoneuri/tablete.