| ZuZiiii a întrebat:

Buna seara TPU, cred ca am innebunit site-ul zilele aste cu intrebari despre telefone. big grin Ce parere aveti de telefoanele Samsung Galaxy S4 si HTC one? Care e mai bun?

9 răspunsuri:
| Byanca_Bya_1999_sYBI a răspuns:

Galaxy S4 este cel mai bun pentru ca bateria dureaza, are o memorie mare si are camera buna.

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Păi ca piese, componente rezistenţă, cameră foto este mai bun HTC one.
Ca rapiditate este Sansung Galaxy S4.
Eu aş alege HTC pentru rezistenţa sa, pentru cameră şi mai ales pentru windows phone. În orice caz alegerea este a ta baftă.

| gelu1970 a răspuns:

Cel ce te satisface e cel mai bun.

| Nume2 a răspuns:

S4

| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu ai zis si de cati bani. Uite de exemplu : un Samsung galaxy s4 de 20 mil. are memorie mai putina de HTC one de 24 mil. (mai sunt si la 15 mil. dar trebuia sa zici de cat, asa ca le-am luat pe astea mai mari) Amandoua au aceeasi rezolutie. Au aceeasi memorie ram..Htc e se aude mai smecher cand asculti muzica decat Galaxy S4. Dimenisunea ecranului de la Galaxy s4 este putin mai mare decat la Htc. Procesorul este putin putin mai bun la Galaxy s4. Galaxy s4 are android 4.2.2 (jelly bean) adica cel mai nou, Htc are 4.1.2 dar se upgradeaza la 4.2.2 (jelly bean) deci au acelasi tip de android. La galaxy s4 are 13 MP si la Htc 4... Deci sunt egale depinde de unde cumperi si de cat eu am comparat 2 de la altex. Poate vrei de 15 mil. uitate tu la ce are mai mult sau daca nu stii iti zic eu. Deci sunt egale telefoanele, dar Galaxy S4 intrece cu putin Htc One da depinde acum poate gasesti un Htc care are mai mult decat Galaxy S4. eu am comparat 2... ASa ca poti sa iti iei ce vrei ca sunt egale, care iti place tie mai mult, Dar Galaxy S4 depaseste cu putin Htc one

| MitroKta a răspuns (pentru EmoPikaChu666):

Habar n-ai! Si HTC one si Samsung G S4 opereaza pe Android!

| MitroKta a răspuns:

Amandoua sunt telefoane super bune, singura chestie care cred ca depuncteaza samsungul e carcasa de plastic( desi arata bine), la pretul unui telefon care se respecta( totusi era cel mai tare Samsung de pe piata in afara de note cand a aparut) ar fi trebuit sa aiba macar un policarbonat daca nu metalic.
Iar HTC-ul desi a fost ales telefonul anului de mai multi, toti au precizat: camera nu e chiar asa spectaculoasa cum i se face reclama. Adica, nu face fata in conditii de lumonozitate foarte puternica sau foarte scazuta( comparativ cu concurenta bineinteles, nu cu aparatul foto). Si...pretul e destul de piperat.
Daca tii neaparat sa faci comparatii si sa vezi reviewuri de calitate, intra pe gsmarena.com, cu search iti gaseste aproape orice telefon de pe piata internationala. La sectiunea Compare poti compara mult stimatele tale Samsung si HTC.
Succes!

| EmoPikaChu666 a răspuns (pentru MitroKta):

Mai comformează-te HTC operează pe android dar asta dacă îl iei tu. Nou acesta operează cu windows phone. Eu ştiu că am HTC one şi asta scrie la detalii telefon o.e

| MitroKta a răspuns (pentru EmoPikaChu666):

Ca si cand trebuie sa te uiti la detalii telefon sa vezi ce scrie ca sa iti dai seama daca e windows phone sau android...Asta in loc de introducere, pentru ca, o simpla cautare pe google si una pe siteul ala pe care l-am citat mai devreme arata ca NU exista, nici n-a existat vreodata, ever, un HTC One cu windows phone pe el!
Fara niciun apropo, eu cred ca matale nici nu stii ce telefon detii, mai informeaza-te. Cauta pe google macar "HTC One" si vezi cum arata apoi compara-l cu al tau sa vezi daca seamana. Sau cauta "Windows phone 8" si vezi daca seamana cu ceea ce ruleaza pe telul tau. Cine stie...s-ar putea chiar sa ai HTC One si sa nu stii ca ala ruleaza android.
Si sa imi spui si mie ce producator de telefoane ofera posibilitatea de a-ti alege sistemul de operare de pe telefon atunci cand il cumperi. Ca eu n-am auzit pana acum.
Pentru informatia dumitale, iata o lista cu TOATE HTC-urile care ruleaza windows phone- niciunul nu se numeste one:
http://www.gsmarena.com/......sults.php3
Atata vorba ca sa demonstram chestii banale! Sometimes you need to just google it! E mai simplu asa!