| Blayan18 a întrebat:

Buna seara,TPU, dupa ce mi-a venit negatia de la telefonul cel vechi, am decis sa-mi iau altul problema, este ca nu stiu care, asa ca am 2 intrebare.
1.Samsung J5 2017 sau Samsung A5 2017?
2.E vreo diferenta daca este Black sau Gold?

Specificatii:Samsung J5 2017
http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon

Specificatii Samsung A5 2017
http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

La J5 tine mai mult bateria, si are sistem de operare mai nou, insa e mai slab (procesor mai slab, mai putin RAM, rezolutie mai mica, doar USB 2.0, nu are protectie IP68, si nici despre GorillaGlas nu apare nimic pe gsmarena.com)

Si teoretic, camera principala de pe J5 face poze mai bune in conditii de lumina scazuta. (13 MP f/1.7 versus 16MP f/1.9 pe A5)

Daca nu te intereseaza in mod special durata bateriei, si ai bugetul pentru A5, mergi pe acesta, pentru o rezolutie mai buna a ecranului, pentru IP68, protectie a ecranului, RAM mai mult si pentru USB 2.0 Type-C 1.0 (copiere mai rapida pe/de pe telefon pe PC)