| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, ieri seara mi-a scapat telefonul din mana, si s-a spart displayu, adica ecranul pe interior, intrucat se vad zgariturile pe interior, nu le poti atinge, iar telefonul merge perfect, cu exceptia faptului ca ecranul este negru si nu poti sa interactionezi cu el. Totusi, butoanele de volum, pornire / oprire, si acasa, merg. Nu va cer rezolvari, am incercat de toate de pe internet si degeaba, si am fost la un service de telefonie si au zis ca il pot repara pentru 360 de lei, asa ca am decis ca decat sa dau atata pentru reparare, mai bine iau unul nou, si am dat comanda pentru alt telefon

Ce va rog eu pe voi este sa imi spuneti daca exista vreo sansa sa imi scot unele poze sau informatii de pe telefon, fara a-l debloca sau a interactiona cu ecranul, pentru ca nu pot. Am incercat sa conectez telefonul la calculator, si apare partitia cu "Samsung Galaxy J3" (numele telefonului) dar este gol, adica presupun ca trebuie sa deblochez telefonul ca sa am "permisiunea" sa accesez informatiile din el prin calculator. Exista vreo posibilitate?

Va rog mult, dau funda si voturi bune. Sper sa fie categoria corecta. Daca mai aveti nevoie de ceva informatii referitoare la telefon va voi raspunde cat mai curand.

Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Este posibil, du-te la un service si ei cu siguranta o sa te ajute

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

De-obicei imi cer bani multi acolo, si mai degraba as incerca sa rezolv problema cu autorul internetului decat sa dau bani. o sa merg la un service in caz ca nu reusesc sub nicio forma.

| mariusgreul a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate te ajuta asta. Bafta https://youtu.be/0gWofpvIVaA

| BIoody a răspuns:

N-ai voie

| AdrianL a răspuns:

E posibil sa le recuperezi. Daca le ai pe card scoti cardul. Daca nu reinstalezi driverul de la J3 pe Pc si imcerci din nou sa vezi daca le vede. Daca nu le vede, poti incerca sa apesi intuitiv pe ecran acolo in bara de sus unde iti da optiunea de usb ce mod vrei sa folosesti. Alta solutie ar fi daca ai un back up in google drive sau ceva

| anonim_4396 explică (pentru AdrianL):

Dupa cum am spus, displayul nu doar ca este negru si nu arata nimic, dar nu se poate interactiona cu el, este ca si cand ar fi inactiv. Multumesc de celelalte variante, o sa incerc.

| AdrianL a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti incerca sa l conectezi la un Pc care rulează Linux, așa poate ai putea să vezi fișierele.