| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara TPU!
Intrebare legata de Orange Romania.Care serviciul de voce este mai avantajos? Pentru cei care detineti, este mai avantajos PrePay sau Abonamentul Orange? Care este recomandarea voastra?

Va multumesc.
Dau FUNDA!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Recomandarea mea e abonamentul că e mai comod.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te vor suna multe persoane dar tu vei suna putini, atunci recomand PrePay la Digi (de la 2 euro).
Daca vrei sa si vorbesti mult (inclusiv international, atunci recomand tot Digi, cu abonament nelimitat (5- euro lunar)
Acelasi conditii costa la celalalte retele cel putin dublu.

| aurelgabriel explică (pentru Bula):

Apreciez raspunsul si recomandare, insa eu pun pret si pe calitate.
O seara frumoasa.

Bula
| Bula a răspuns (pentru aurelgabriel):

Am telefonie pe si pe Digi, si pe Orange, calitatea pe voce nu difera simtitor.

| aurelgabriel explică (pentru Bula):

Eu verific si pe aisemnal.ro in fiecare an calitatea semnalelor tuturor retelelor de voce mobila si a calitatii internetului si parerea mea este ca Orange este superior. Spre exemplu conexiunea 4G+ care a fost prima implimentata de ei, acum conexiunea 5G care au venit primii cu ea.

Bula
| Bula a răspuns (pentru aurelgabriel):

Ce treaba are 5G cu serviciul de voce?
Vacea functioneaza perfect calitativ de la 2G in sus.