| midnattsol1408 a întrebat:

Buna seara TPU. Mi-am luat de curand un telefon Samsung Galaxy s4. Totul e ok, super, merge bine, insa am invatat ca odata la cateva zile trebuie curatat. Mi-am instalat aplicatia Clean Master si astazi mi-a aparut pentru prima data maturica aceea. Am tot incarcat sa curat si sa curat la el cam in toate modurile pe care le-am intalnit in aplicatie, inclusiv cu maturica aceea (am mutat-o in bara si si-a facut treaba, gen) insa maturica tot apare si procentul ei nu scade sub 50%. Help please? Dau fundita :*

2 răspunsuri:
| CCAdrian a răspuns:

Salut! prin curatare te referi la cache? la fisiere inutile sau la memoria ram? daca te referi la cache la junk files la alea ei bine lasa asa cum e happy ) daca te referi la ram dezinstaleaza clean master or zice multi cai bun da tot mai bun e ES Task Manager.Ai grija sa nu ai multe widgeturi pe ecran ca alea consuma memorie ram si sunt inutile.Dar sa nu instalezi si es task manager si clean master ca nu se impaca bine amandoua, din cate stiu clean masteru face iconita de la es task manager inutila adica nu mai poti apasa pe ea nu se mai intampla nimic. Daca vrei sa pastrezi clean master atunci dai un restart la telefon apoi daca iti face tot la fel asta e nu ai cei face.

| midnattsol1408 explică (pentru CCAdrian):

Da, ma refeream la memoria RAM.