| CostiS98 a întrebat:

Buna seara tururor
Vreau să stiu si eu daca imi va rămâne mie echipamentul de la telekom dupa expirarea contractului(adica tot ce ține de modem, cablurile lan, microfiltrele, splitter-ul si ce mai este)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Telekom isi ia inapoi toata aparatura.
In caz de nu vrei sa o inapoizei, trebuie sa o platesti integral.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, atit timp cit ramîi la telekom, daca renunti la contract le cumperi. Chiar si după expirare daca nu il reînoiesti contractul va trebuii sa plătesti echipamentele lor daca nu vrei sa le predai, alea sunt ale lor nu ale tale.Tu le ai primit in custodie in chirie nu sunt ale tale.

Bula
| Bula a răspuns:

Aparatele care sunt cuprinse in contract, sunt in custodia ta si trebuie returnate.
Anexele (cabluri, splitere, filtrele etc. sunt consumabile si nu trebuie returnate (de obicei sunt platite de tine dupa instalare, pe prima factura. Acestia iti raman de "amintire" i dupa desfacerea contractului.

| untu a răspuns:

NU va ramane si isi va lua inapoi toate lucrurile aflate in proprietatea TELEKOM-ului date in custodie gratuita dupa cum se scrie in contract in caz de expirarea si rezilierea contractului!

| KillaNoFilla a răspuns:

Decodorul este dat in chirie ca urmare trebuie returnat.

| Andersen2k18 a răspuns:

Echipamentele sunt ale lor nu ale tale, ei ti le-au dat in custodie dupa cum scrie in contract, daca vrei sa le mai ai le poti plati, sau reinoiesti contractul.

| WoKy a răspuns:

Eu stiu ca da. Poate la mine, fiind la sat, nu s-au mai sinchisit sa vina sa-l ia. Doar recevier-ul l-am returnat, in rest am ramas chiar si cu tigaia laughing (antena aia ce-o agheti in stalp)