| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Eu nu înțeleg o chestie, pe toți îi văd numai cu IPhone, cum ar fi, 11 Pro Max, 12 Pro Max și 13 Pro Max și variantele fără Max, doar Pro și variantele fără Pro. Românii sunt chiar așa de bogați de își cumpără IPhone și alți au IPhone 8 și IPhone XS?

Nu înțeleg ce sunt cu aragazurile astea?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romanii au zero educație financiară. Așa că de aia banii se duc pe telefoane și masini prima data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am iPhone 7plus și nu cred ca as da pe un telefon 100 de milioane având in vedere ca nu sunt foarte atenta cu telefoanele laughingtot Samsung mi se pare mai bun chiar dacă am iPhonehappy

| IceRope a răspuns:

Pentru ei este foarte important să fii la modă. Stau 20 de inși într-o garsonieră, dar au câte 4 credite pe la IFN-uri, "Aifon", plus un cazan BMW cu volan pe partea greșită. Nu contează că sunt înghețați de foame, ei trebuie să fie neapărat în tendințe.

| NonZarek a răspuns:

Sunt bune, am avut Huawei, Samsung, iar acum realme dar dacă as avea banii necesari, as cumpără un iPhone pentru OS și camera lor geniala, in rest cam e overpriced pentru cât oferă.
Romanii vor sa fie în trend, nu le pasa dacă nu au ce manca acasă, cât timp se pot simți superiori în fata altora, e un win pentru ei. Și nu sunt bogați, am un prieten care înainte avea Huawei, iar recent și a cumpărat iPhone 11 pro, și m-am gândit de unde bani dar apoi am aflat ca a strâns banii din pensia alimentara plătită de tatăl sau, și fiind tânăr, fără cheltuieli gen chirie, mâncare, apa, curent, etc, a putut cheltui banii pe ce a vrut. Alții mai cumpără și cu abonament, sau rate, prea putini care sa îl cumpere la liber.

| Danny28 a răspuns:

Sunt cumpărate din banii părinților ori în rate.

| Dannnnii a răspuns:

Iphone a ajuns un telefon de top in ultima vreme, din simplul motiv ca au ramas la propriile lor resurse. Vad ca tu esti mare fan Samsung si ai venit aici doar sa iti expui frustrarea.
Telefoanele de ultima generatie indiferent de la ce brand sunt bune.

| SamsungElectronics explică (pentru Dannnnii):

Nu aș da bani pe asa ceva