| Dragooos a întrebat:

Buna seara tuturor membrilor TPU! As dori atentia tuturor posibil pentru a ma ajuta si pe mine cu o problema. Am un iphone 4 (nevrlock) retea cosmote, am 50 Mb trafic de date, doresc sa utilizez, activez "Date celulare", 3G, Roaming de date. Acum intru in Safari (sau orice alta aplicatie ce necesita internet) si imi spune asa " Imposibil de activat reteaua celulara de date. Nu sunteti abonat la un serviciu celular de date. Nu stiu ce sa fac cum sa fac si as dori explicarea pas cu pas cum as putea repara aceasta problema. As fi foarte recunosator pentru ajutorul vostru si sper ca si eu sa va pot ajuta in intrebarilee voastre! Multumesc
P.S: dau funda celui cu raspunsul corect. Inca odata MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Sub roaming de date ai cellular data network, dai pe el si o sa ai live.vodafone.com si parola tot in genul. Va trebui sa modifici in live.pre.vodafone.com sau.ro cum ai acolo si sa inchizi telefonul si sa il aprinzi. Pre vine de la prepaid adica esti la cartela.

| Dragooos explică (pentru valentino52):

Nu am... am asa : Date celulare Acivitati 3G Roaming de date, hotsport personal(e prin usb). P.S am iOS 7.0.4