| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten mi-a dat telefonul sau mie: iPhone 3Gs 16gb si mi-a zis daca poti sa il faci iti ramane tie.
Problema lui este cam aceasta: Este pur si simplu blocat in recovery mode. Am incercat sa ii dau kick recovery mode din tinyumbrella, se restarta si aparea din nou Connect To itunes. Am incercat sa ii dau restore cu itunes, il detecteaza in recovery mode, iar cand dau Restore and upgrade dupa ce scrie sus Waiting for iphone, telefonul se inchide si se aprinde iar. iar in iTunes apare eroare 40.
Am incercat sa ii dau restore manual cu un. ipsw cu ios 6.0.1 si la fel dupa ce arata Waiting for iphone imi apare error 3094. nu stiu ce sa ma fac

6 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Dul la un service GSM, dar cauta mai intai tutoriale pe youtube.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Daca ai facut tot ce ai scris si tot nu a mers dul la un servige dar ai grija cu piesele sa nu fii pacalit sa fii furat in fata
succes happy

| Adbbmsh a răspuns (pentru Codrut_Alexandru_1999):

Il duc la Orange sa il vada. chiar daca nu e cumparat de acolo, aia au "mesteri" care il pot vedea.

| sltlp a răspuns (pentru Adbbmsh):

Eu zic sa mergi la un service gsm. Ma gandesc sa nu fie power sau home defect de face asa. Trebuia sa porneasca, cel putin dupa ce ai dat cu tinyumbrella nu avea de ales...

| Adbbmsh a răspuns (pentru Adbbmsh):

Am fost, abia acum. au zis ca e placa si ma pun sa imi cumpar alta, am fost la alt service nu gen Orange, Vodafone. altul privat. si a reusit sa mi-l faca. Sa nu ii f in gura pe aia de la Orange?