| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Vă rog să mă ajutați, mai devreme am dezlipit folia de plastic de pe telefon deoarece intr-un colt avea o bucla, iar acum când o pun de fac ditamai buclele.Cum sa fac să dispară? Trebuie să cumpăr alta? Nu mai este buna? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Al3xanndra a răspuns:

Lasă telefonul asa cum a venit din fabrică, fara folie pe display, daca fabricantul considera ca folia este bună pe display fi sigură ca o punea chiar el, si trimitea telefonul spre vanzare cu folie de sticlă sau simplă, folia ingreuneaza mult aplicatiile telefonului si desfasurarea convorbirii, folia de sticlă fiind ceva mai dură decat folia simplă, impiedica touchul (taciul telefonului) sa se inchidă cand vorbesti cu cineva si se va intrerupe mereu telefonul, solutia cea m ai simplă lasi asa fara folie telefonul si o sa mearga super.Da o jos folia si nu i o m ai pune, ce telefon ai? Seara frumoasa.

8 răspunsuri:
| teosbeos a răspuns:

Buna! parerea mea este, ca ar trebui sa o dai jos complet si sa-ti pui folie de sticla. E mai buna si iti protejeaza telefonul. Costa probabil putin mai mult (25 de lei, si sa ti-o puna) dar protejeaza foarte bine. Daca nu poti sa-ti pui folie de sticla, ar trebui sa-ti iei folie de plastic dar sa ceri sa ti-o puna ei.

| octav005 a răspuns:

Nu ai ce sa faci daca tocmai ai dezlipit-o.

singura varianta 100% este sa te duci si sa cumperi alta exact pentru modelul tau si abia atunci o poti da jos si o inlocui

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru teosbeos):

Folia de sticlă nu este bună ingreuneaza aplicatiile e pe telefon, fiind groasă taseaza si apasa puternic displayul, practic acea folie de sticlă este inutilă.

| teosbeos a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am folie de sticla de peste un an si merge perfect. plus ca mi-a salvat telefonul. Am schimbat-o de trei ori pana acum pentru ca era bucati. Daca nu era ea, trebuia mai mult ca sigur sa-mi schimb telefonul pana acum. Plus ca o zgarii mereu cu unghiile fara sa vreau...

Bula
| Bula a răspuns (pentru Al3xanndra):

Poate telefonul tau nu are sensibilitate pe touch, ne fiind calibrat bine.
Folia de sticla - ca si husa - are rolul de a prteja ecranul in caz lovire.
In lipsa, la prima scapare pe jos ai sansa sa dai bani multi pentru schimbarea ecranului (care costa intre un dfert si jumatate din pretul apartului nou).

| Al3xanndra a răspuns (pentru Al3xanndra):

Da,ai dreptate. Am Lenovo s1 lite.

| Al3xanndra a răspuns (pentru Al3xanndra):

Va multumesc tuturor! Cred ca o sa imi cumpar alta. laughing))

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda sanatate multă.