| Ghiuruțan_Răzvan_2000 a întrebat:

Buna!
Stie careva de ce mi se descarca bateria repede pe Samsung Galaxy J5 (2016) la Android 7.1.1 Nougat?

2 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Salutare fiindca cu cat ai faci update la telefon la alte versiuni si la aplicatii ele devin mai consumatoare de curent se schimba anumiti voltaji sau posibil ca bateria sa fie veche.
Daca nu e veche dai un hard reset si nu mai updata aplicatiile.

| JustRoby a răspuns:

Vezi poate ai programe care functioneaza pe fundal, ori ti apasat pe butonul principal pana iti apar si le inchizi ori ai un buton in stanga unde le poti vedea si inchide, dar cel mai probabil e din cauza la wi-fi, si eu am un S6 si cand il am aprins si vorbesc cu cineva pe messanger sau ma uit pe net in general consuma foarte mult, incearca sa-l aprins doar cand ai nevoie de net, sau e posibil sa fie o defectiune la baterie.