| anonim_4396 a întrebat:

stie cineva cum pot sa primesc mesaj de la cosmote cu setarile netu-ului pentru ca mi-am luat o optiune de 5 euro in care am si internet doar ca nu imi merge pentru ca nu am setarile de la net am trimis mesaj fara text ca sa primesc setarile si imi spune ca"Serviciul web'n'walk nu poate fi configurat automat pe telefonul tau. Detalii la www.cosmote.ro sau Relati Clienti am trimis mesaj la 969 si spune ca Serviciul web'n'walk este deja activat pentru acest numar. Pentru setari, trimite trimite SMS cu Textul SETARI la 969. am trimis si primesc mesaj de la 9691 " Pentru setarile serviciului web'n'walk, va rugam sa raspundeti la acest SMS. si atat asta e mesaju la ce SMS sa raspund habar n-am. am sunat si la servici clienti si mai multe si nimic. cum pot face sa primesc setarile alea nenorocite ca ma doare capu PS telefonul e GSmart Gigabyte Maya M1 dau FUNDAA

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Suna la Serviciu clienti si spune ce tip de tel. ai si ei te vor ajuta. In principiu, ar cam trebui sa te detecteze reteaua imediat ce incerci sa intri pe net; cel putin asa a fost la Orange. Totusi, numai ei te pot ajuta! Daca nu reusesti, mergi la un centru Cosmote! Mult noroc!

| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Trimite SMS fara continut la numarul 4777 si urmeaza instructiunile.PIN-ul setarilor este intotdeauna 1234.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!