| 01092018 a întrebat:

Buna! Stie cineva daca din momentul în care am abonament la telekom România dar vreau sa merg sa lucrez in Germania pot beneficia de aceleași servicii ale abonamentului in Germania, ca si in Romania?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Opțiunile din România nu mai sunt valabile în străinătate. Te poți folosi de numărul cartelei SIM și de creditul de pe ea (prepay sau abonament) doar dacă activezi roamingul înainte de a ieși din România.
Opțiunile activate sunt valabile numai pe teritoriul României, și nu le poți folosi din străinătate.
În orice caz, trebuie să contactezi un operator.
Telekom România și Telekom (din orice altă țară) sunt companii diferite, și serviciile lor sunt diferite unele de altele. (Doar compania Digi are legătură cu Digi din alte țări).

| dannyel86 a răspuns:

Salut! Poti beneficia de optiunile disponibile in limita serviciului de roaming stabilit de tara noastra (daca iti activezi serviciul roaming; astfel iti pastrezi numarul din Romania). Pentru a avea toate beneficiile pe care le ofera Telekom din Germania, va trebui sa le activezi pe un numar din tara respectiva.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, cu roaming, DAR, roaming-ul costa separat, inclusiv faptul ca primesti apeluri si nu doar dai, cei din Germania, ca sa te apeleze trebuie sa, sune numarul tau de Romania, deci o sa ii coste mai mult, SI dupa nustiucate luni (vreo 3 parca) roaming-ul expira, asta o stiu doar din auzite, insa are logica, altfel ar veni toti germanii in rrrominica sa isi faca abonamente la preturi mult mai mici decat in Germania

| aditimus a răspuns:

Am prieten ce are abonament pe Digi si ai lui platesc abonamentul si e totul in regula.