| Allecsandrra a întrebat:

Stie cineva daca exista vreun program cu care sa copiez mesajele din telefon in pc,pentru a putea mai apoi sa le sterg din telefon, pentru ca nu vreau sa le pierd. Am un LG Cookie Fresh.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Incearca sa te duci in aplicatia -mesaje-si vezi daca ai acolo un folder _my folder-(daca nu ai, il creezi tu) si transferi toate mesajele in el). Dupa care, incearca si muta(copie) acel folder pe card. Incerci cu 1 mesaj sa vezi daca merge. Poti incerca sa-l conectezi la PC prin cablu, sa alegi mass storage si vezi daca reusesti.
Daca nu, singura modalitate sigura prin care poti face backup la mesaje e sa ti le transmit de pe telefon pe adresa de email a ta. Asta inseamna ca trebuie sa-ti configurezi contul de email pe telefon (yahoo.mail).
Mai poti incerca LC PC suite, dar cateodata nu recunoaste telefonul:
http://www.tecnigen.com/2013/08/06/lg-pc-suite-download-for-windows-78/

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Salveaza mesajele pe cardul minisd in cazul in care ai. apoi ori conectezi cardul la pc prin intermediul uni adaptador ori conectezi telefonul prin cablu. exceptie cazul in care ai xp, ar trebui sa iti recunoasca telefonul.

| slayer09 a răspuns:

Ai putea sa instalezi in pc programul asta: http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=PW01120110909 dupa ce l-ai instalat dai o sincronizare de mesaje sau poti sa faci un back-ul la telefon si o sa ti le pastreze in calculator.