| 1emanuelaemanuela1 a întrebat:

Bună! Sun pe cineva dar îmi dă linie ocupată, am crezut ca mi-a blocat numarul dar primeste mesajele mele. Se poate da pe iphone, să se blocheze doar apelurile?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Numerele SMS-urilor contin si prefixul tarii, deci sunt DIFERITE fata de numarul national.
Unele telefoane sunt capabile sa interpreteze partea de numar national din cel international, iar in acest caz se blocheaza atat apelurile, cat si SMS-urile.
La telefoanele care fac diferentiere de numar, trebuie blocate separat ambele variante de numar (atat formatul national, cat si cel cu prefix international). In caz contrar, doar varianta de numar inscris exact va fi blocat.

| Wr3nch a răspuns:

De pe orice telefon se poate.

| Mopmop a răspuns:

Se pot bloca si mesajele.

| Alina225 a răspuns:

Da, se poate.