| AlexandraDragan a întrebat:

sunt Alexandra si am o problema in legatura cu telefonul meu, Samsung Galaxy Ace Plus. Cineva a schimbat modelul pentru deblocarea telefonului si nu stiu ce sa-i fac. Nu am cont google si nu apare nici "fereastra" pentru a ma trimite la cont.

3 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Sa te inveti minte sa nu-l mai dai la nimeni. Acum trebuie sa il refaci la setarile din fabrica. Altcumva nu, nu se poate.
Ca sa stii, metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD (pe care e bine sa il scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei
11. Voilla. Telefonul e ca... nou big grin

| AlexandraDragan explică (pentru TommyLynn):

@Tommy, am incercat sa apas pe ambele butoane deodata dar se stinge si vibreaza, apoi se aprinde iar si tot asa. Nu imi apare nimic.

| TommyLynn a răspuns:

Cum am spus, trebuie sa fie INCHIS deja. Apoi apesi pe HOME+POWER deodata timp de vreo 10 secunde.