| AvaMV a întrebat:

Sunt client al retelei Orange si de 2 zile observ ca doar anumite persoane, in aceeasi retea, nu imi primesc SMS-urile. Am functia Delivery Report activata, insotita uneori si ea de erori (mi s-a intamplat sa nu primesc confirmarea trimiterii mesajului dar, cu toate acestea, cealalta persoana sa il fi primit). Nu stiu daca detaliile urmatoare au vreo relevanta, insa pot spune ca telefonul este la un nivel calitativ destul de ridicat, un Samsung din 2018. La momentul actual am cateva mesaje trimise de cc. 24h care inca nu au ajuns la destinatar. Are cineva vreo idee despre cum as putea remedia problema? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Salut.
Orange este și pe TPU.
Poți să-i contactezi în privat (mesaj) pe profilul lor:
https://www.tpu.ro/utilizator/kcle

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut!

Te rugam sa ne trimiti un mesja privat cu numarul de telefon si modelul telefonului, pentru a verifica.

O zi buna,
Orange Helper