| PorumbaDianaMagdalena a întrebat:

Sunt Diana. Am un Allview A4You și am și card de memorie de 16 GB și nu pot descărca o aplicație, deși cardul este gol. Cum fac. Help dau funda la soluția eficientăsta.

5 răspunsuri:
| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Dai un reset factory.winking

| KMaddieK a răspuns:

Si la mine se intampla la fel. Am dat Setari/ Aplicatii/ si am dat pe ele / apoi muta pe card SD. La mine s-a intamplat sa am toate aplicatiile pe card si sa nu mai pot descarca in telefon, era un virus si am reseatat telu si acum am mai multe aplicatii si inca mai pot descarca. Deci mai intai muta-le pe card, iar apoi daca nu merge reseteaza-l.

| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile se duc in memoria telefonului.Iar tu nu ai spatiu liber.Mai sterge din aplicatiile vechi.

| TheTimeKiller a răspuns:

Memoria e partitionata gresit la Allview si alte telefoane de genul chinezesti.
Pe deasupra, pe android nu poti salva/descarca/instala aplicatii pe cardul SD, asa ca nu ai ce face. Trebuie sa dezinstalezi din aplicatiile mai vechi ca sa descarci ce vrei. Te sfatuiesc sa instalezi si Clean master, iti va elibera destul de multa memorie.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu poti descarca nici o aplicatie din cauza ca toate aplicatiile pe care le instalezi se duc mai intai in memoria interna si dupa acea se duc in cardul Sd, deci trebuie sa ai memorie interna suficienta ca sa descarci acea aplicatie, dupa aceea poti sa o muti in cardul Ss, dar chiar daca o muti in cardul Sd o mica parte din acea aplicatie tot o sa ramana in telefon, cam 10 %