| Mariidc a întrebat:

Sunt disperata! Mi s au sters 400 de poze de pe cardul sd din telefon..va rog spuneti mi un program cu care as putea sa recuperez macar o parte din ele...multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Se pot recupera fotografiile, partial sau chiar in totalitate.
Nu trebuie sa mai adaugi nimic pe acel card (nici o poza nici un mp3) altfel risti sa nu mai recuperezi nimic.
Sa-ti spun cum functioneaza: sa zicem ca ai un mp3 si il stergi. In acel moment se sterge numai capul cu informatia despre acel mp3 si nu tot mp3-ul. Daca copii altceva, iti permite sa copii peste acel mp3 si abia atunci nu-l mai ai.
Programe sunt multe, incearca cu: File Scavenger

| Rockat a răspuns:

Dacă ai telefon cu Android intră in fisierele din telefon - DCIM -. thumbnails iar daca nu sunt nici acolo, aia e...

| Tarabostes a răspuns:

Nu le poti recupara daca le-ai sters. Daca au disparut fara sa faci nimic scoate cardul, baga-l la alte telefoane si vezi poate apar acolo. Daca sunt sterse intentionat si nu ai File Explorer File Manager si nu ai avut activat cosul de gunoi, nu le mai recuperezi.