| Livingmylife a întrebat:

Sunt in reteaua cosmote si as vrea sa stiu daca eu, din mesajele din extraoptiune, pot trimite mesaj unui numar aflat in roaming in Spania? Nu ma costa nimic in plus decat mesajele? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il costa in plus pe cel din Spania. Asta e la roaming. Nu stiu Cosmote, dar cred ca si acolo poti trimite mesaje doar din extraoptiune (ca si in reteaua mea)

| Livingmylife explică (pentru anonim_4396):

Si daca prietenul meu are si el extraoptiunea cu mesaje? Atunci cum il costa in plus? Important e. Ii apar mesajele mele, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livingmylife):

Da, ii apar mesajele tale. Dar indiferent de extraoptiune, va fi taxat din credit. Asta este roamingul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livingmylife):

Doar daca nu are credit, s-ar putea sa nu primeasca mesajele. Asta, recunosc, nu stiu.

| Livingmylife explică (pentru anonim_4396):

Adica ii taie si lui din mesaje?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livingmylife):

Nu din mesaje. Din credit. Sau ii mareste factura cu valoarea mesajului.

| Livingmylife explică (pentru anonim_4396):

El avea doar mesaje cand a iesit din tara, fara credit. Deci s-ar putea totusi sa nu ii apara mesajele mele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livingmylife):

Posibil. Aici nu stiu sigur. Incearca totusi, pe tine nu te costa nimic in plus.