| Jigokunokishi a întrebat:

Buna, sunt in reteaua telekom si peste cateva zile mi se incheie contractul. Vreau sa ma portez pe Vodafone si mi-au zis ca trebuie sa le spun celor de la telekom sa imi treaca numarul pe cartela ca sa pot sa-l portez pe Vodafone. Ce inseamna asta? Daca inchei contractul cu telekom dupa ce imi trece perioada de 2 ani de abonament nu trece automat numarul de telekom la cartela si pot merge sa fac portarea?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DUPĂ ce-ți expiră contractul, te preziți la un magazin Vodafone și spui ce vrei și gata. Fac ei tot ce trebuie, tu semnezi

| ℓαυяα a răspuns:

Buna. Am avut și eu abonament la telekom, și ca sa îl închei trebuie sa faci o cerere in care optezi ori sa îl închei de tot ori sa îl închei și după treci pe cartela la ei. Cererea se face intr o anumită perioada, cel mai bine ar fi sa te duci sa intrebi la ei happy

| QElenaBoghiu a răspuns:

Poti face portarea oricând.
Trebuie să vorbești cu ce-i de la telekom ca vrei sa te muti pe Vodafone

La mine de exemplu. Mi a trecut de la Orange la Vodafone deoarece ei sunt parteneriati.

Telekom nu are parteneriat cu Vodafone /Orange de accea trebuie sa vorbești cu ei.