| RAress2e4e a întrebat:

Buna! Sunt nou aici!
Imi puteti spune va rog o aplicatie care inregistreaza cuvintele cuiva(nu ale mele) si le face o propozitie? Adica daca cineva spune cuvintele "eu";"nu";"vreau", aplicatia sa faca proopozitia "eu nu vreau" dar cu vocea acelei persoane.
Am nevoie de aplicatii care se gasesc pe App Store.
Va rog mult sa imi raspundeti! Dau funda

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Acum am citit mai cunatentie cerintele.
Eu iti putem fabrica o aplicatie in care puteai introdice manual cuvintele
Iar aplicatia sa iti construiasca propozitii scrise cu cuvintele introduse.

Nu ma bag sa iti fac cu vocea cuiva pentru ca o sa se.auda ca un robot nu au aceeași tonalitate aceeași linie melodica
Acelasi format
O sa se prindă lunea ca ar fi tăiate decupate cuvânt cu cuvânt din tr-un film

Oamenii vorbesc cuvintele in viata reala lipite intre ele dintr-o răsuflare si cu un anumit accent
Cum ar fi ca in spatele unui cuvant sa se auda ca trece o salvare si in spatele altui cuvant sa se marea apoi la alt cuvant sa fie mai ragusit iar alt cuvant sa il rosteasca mai tare iar alt cuvant sa il rosteasca msi cu dragostr iar alt cuvant sa il rosteasca cu ura si cu curie ca si cand te-ar lua la bataie.
Depinde din ce cintext ai copiat cuvantul respectov
Apoi trebuie sa il pui pe omul respectiv sa citeasca tot vocabularul
Apoi trebuie sa il pui sa citeasca carti de povesti
Apoi trebuie sa il pui da citeasca enciclopedii
Ca sa ai fraze sa nu mai sunt tăiat din topor

Asa ca o asemenea aplicație se poate face dar costa poate si 50 000 euro ca sa iasă câtuși de cât acceptabila

Înafara de asta ar cam trebui sa ai acceptul persoanei respective pentru ca eu cred ca in viitorul apropiat si bocea va intra la protectia datelor cu caracter personal.

Tor iti trebuie sintetizator de voce umana

| RAress2e4e explică (pentru RxTx):

Pai asta vreau
ca un robot

| RxTx a răspuns (pentru RAress2e4e):

Da se rezolva! Câți bani ai de investit in realitate în acest proiect!?

| RAress2e4e explică (pentru RxTx):

Mai bine lasa..nu dau bani

| RxTx a răspuns (pentru RAress2e4e):

Daca doresri doar sa sceie si sa nu vorbeasca
Adica sa ii dai ceva cuvinte
Si sa facs propozitii cu cuvintele sugerate de tine
Arunci se rezolva doar la 1000 euro pentru 10 000 de propizitii executate fabricate
Gen de 1 euro îți fabrică 10 propoziții.
Asta doar in scris.

Te înțeleg ca nu vrei sa dai bani.
Asa subt toti romanii din acest motiv pleaca progeamatorii din tara aceasta
Pt ca ei stiu si pot sa fabrice diverse sofruri
Dar si ei au nevoie de bani pentru tot ce inseamna viata lor
Mancare femei cazare bautura si putina vama veche

Asa ca daca romanii nu cumpara softuri de la romani
Atunci se vad constransi sa isi ia traista in bat si sa plece.
Apoi se vata lunea de ce nu exista un instalator bun
Pt ca acel instalator are un client azi si in rest poate timo de 4 zile nu mai are nimeni nimic defect
Sau timo de 4 zile le aloca din viata lui doar sa gaseascs un client.
Nu neaparat ca nu ar fi bun ci pentru ca nu in fiecare zi apare cineva sa doreasca sa ii fabrice ceva la comanda. Oar el din costumul crosetat la comanda trebuie sa traziasca si in zilele ce urmeaza pana la urmatorul client.

Eu ti-am spus asa informativ

Vezi ca ububtu vorbeste gratis

Si de facut propozitii iti recomand un limbaj de orogramare pe care il poti invata in 24 ore. Simplu rau de tot de exemplu qbasic

Asta pentru tine.
Ca ti-as fi facut cu AJAX sa propuna la mai multe motoare de csutare sa facs o medie a celor mai bune propozitii gasite in acele motoare de cautare
Apoi sa tile prezinte.

Poti sa te uiti si tu la Ajax dar mie mi-a luat 4 luni sa pot sa il utilizez.

Putea sa tina cont si de google Adwords

Propunea si la google Adwords cuvintele introduse de rine si scotea si de acolo propozitii
Le scria intr-un server cu php si mysql

Asa ca iti fabrica un server care daca vedea la tine ca runcauti anumite cuvinte el le analiza si iti propunea el alte propozitii si alte cuvinte mai destepte care sa te ajute si msi mult
Iar in lipsa ta el cauta or tot internetul cuvinte din domeniul tau de activitate apoi cauta propozitii cu acele cuvinte apoi le analiza ci google Adwords apoi iti prezenta statostoci pe propozititiile respective.

Se pot face minuni. imoortant este sa platesri programatorul ca el sa isi permita sa existe ot ca da posta munci pentru tine personal

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Iti pot croșetă eu una la comandă
Pot $ă îți programez eu o asemenea aplicație durează o lună
Se rezolvă sigur si garantat