| dudeman13 a întrebat:

telefonul meu a fost furat si m-am dus la politie, cei de acolo mi-au spus ca am nevoie de codul IMEI, si nu stiu cum sa dau de el, trebuia sa fie pe cutie, dar cutia am aruncat-o, stie cineva cum pot sa fac rost de acest cod? telefonul era HTC Wildfire S, sau unii ii mai spun si HTC Marvel, sa sun la HTC Romania?

2 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut! Imi pare rau ca ti-a fost furat telefonul. Daca telefonul tau avea Android poti instala aplicatia Plan B https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sb29rb3V0LmxhYnMucGxhbmIiXQ.
Si apoi dupa un telefon al unui prieten trimiti sms la nr tau cu textul "locate" fara ghilimele si in scurt timp vei primi pe telefonul prietenului localizarea telefonului tau. Poti incerca si aceasta varianta, asta in cazul in care nu a fost schimbata cartela SIM. Multa bafta!