| Kătă098 a întrebat:

Telefonul meu a inceput sa mearga greu, sa se blocheze, sa se inchida singur, cand vreau sa ascult muzica si dau pe o melodie imi apare "Melodia nu poate fi redata", iar uneori cand intru intr-o aplicatie se inchide si apare "...sistem s-a oprit".
Este Samsung J5 2015 si il am din 2014. Ce are si ce as putea sa fac ca sa mearga?

5 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Update aplicatii? update soft? le ai la zi?

| ClimateZone a răspuns:

Salut! Asta se poate intampla din diverse cauze:

- Ultimul update nu suporta telefonul tau in masura in care o facea acum 2 ani, chiar 3 ani.
- Ai prea multe aplicatii, poate chiar deschise simultan.
- Poate fi si acumulatorul cu probleme. Cazuri regasite prin cautari pe Google.

Incearca cu o resetare din fabrica si incearca sa nu mai instalezi aplicatii pe care le folosesti doar o data pe luna sau chiar deloc.