| Eremia0310 a întrebat:

Bună, telefonul meu astăzi își făcea de cap, așa că l-am oprit, după repornire bateria s-a descărcat instant de la 30% la 14% și nu înțeleg de ce, nu am avut problemele astea înainte, cine poate să-mi spună care pot fi cauzele?

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Se mai intampla. La mine s-a intamplat de 2 ori la intervale mari de timp, 1 an sa gasesc telefonul cald, oprit si cu bateria descarcata la 0. Am mai scos din aplicatii si acum merge bine. Sunt si aplicatii care pot utiliza in mod continuu diferite componente ale telefonului si sa conduca la incalzire, la consumarea bateriei.

| User23434 a răspuns:

Din câte am auzit, atunci cand pornești telefonul îți consuma multă baterie, dar nu știu cât e de adevărat. Pe vechiul meu telefon, un Huawei Y6 2016 pățeam exact invers. De multe ori cand îl reporneam sau închideam de tot și porneam, aveam mai multa baterie decât înainte laughing)))

| FonAfon a răspuns:

Se poate să fie un virus sau utilizare prea intensă a dispozitivului.