| FlorinPopescu1995 a întrebat:

Bună, telefonul meu funcționează doar in rețeaua 2g, net-ul si apelurile. Precizez ca am un Samsung Galaxy S6 Edge. Antena ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Este posibil să fie și antena. Depinde însă de cât semnal ai la telefon și de acoperirea rețelei, sunt unele zone în care doar 2 g merge. Verifică în setări dacă opțiunile pentru 3 g și 4 g sunt activate sau nu.

| FlorinPopescu1995 explică (pentru mastadont):

Totul e all right, acoperirea, setarile si restul, trebuie sa selectez eu 2g ca sa mearga.

| Alexandru-Cosmin_Gheorghita_1985 a răspuns:

Salut, ai gasit rezolvarea la problema ta? mentionez ca si eu am un s6 edge primit din franta si decodat de retea si am aceiasi problema, atat apelurile cat si traficul pe internet nu mi merg decat daca setez reteaua 2g, altfel imi functioneaza dar foarte greu.

| FlorinPopescu1995 explică (pentru Alexandru-Cosmin_Gheorghita_1985):

Am fost la service, cică i dus modulatorul de retea si trebuie schimbata placa