| AnneBre a întrebat:

Telefonul meu ( Samsung galaxy A6+) avea o problema cu bateria și i l-am dat unui prieten care se pricepe la telefoane și care mi-a propus sa încerce el sa îl repare. Mi l-a dat înapoi fără sa reușească sa îl repare și l-am deschis abia când am ajuns acasă, moment în care am observat ca nu mai merge touchscreen-ul. Prietenul meu susține ca probabil atunci când l-a asamblat, a uitat sa conecteze touchscreen-ul. Știe cineva dacă poate fi ăsta motivul? Sau pur și simplu a stricat ceva pe acolo și asta a fost o scuza?

1 răspuns:
| Bogdan70001 a răspuns:

Este posibil si una si alta

Dar intr-adevar poate doar a uitat sa conecteze touchscreen-ul.

Insa din nefericire pentru tine cred ca a deteriorat touchscreen-ul...telefoanele se defac diferit, de ex la mine (si de fapt la multe telefoane 2017-2018) se scoate capacul de pe spate si ai ajuns la baterie, DAR
Acum m-am uitat cum sta treaba A6 Plus si decat primul contact (gen cand vrei sa separi display-ul, touch-ul, ecranul de baterie, placa de baza, etc) este cu touchscreen-ul, iar cel mai posibil el aici a deteriorat ceva.INsa lasa-l sa-l repare