| slazzer a întrebat:

tocmai am achizitionat un HTC One M8 si am o nelămurire, telefonul are dual camera dar daca pun degetul peste prima camera (cea de sus ) nu se intampla nimica, inca se vede "peisajul", este ceva normal? Care este rolul acelei camere? Daca se poate un raspuns mai detaliat?

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

HTC a introdus în ecuaţie şi un al doilea senzor optic, complet cu propriul său grup de lentile. Luând un rol secundar, acesta obţine o perspectivă a imaginii uşor diferită, cu rol de reper pentru editarea ulterioară a pozei obţinute cu senzorul optic principal.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Se folseste cand faci un apel video. vorbesti pe skype sau alte aplicati care au video call.