| Anaa12234 a întrebat:

Bună, tocmai mi-am cumpărat un telefon ZTE Blade A610 Plus și nu știu cum să-i schimb imaginea de lockscreen. Imaginea de fundal cand telefonul e deschis o pot schimba, dar pentru imaginea de pe fundal cand acesta e inchis nu-mi dau seama cum (nu-mi apare nici o optiune de genul "foloseste ca ecran de blocare"). Are cineva idee cum?

2 răspunsuri:
| mcristiioan a răspuns:

Daca are androd se schimba din setari. Vezi tu unde.

| Ionvoinea1179 a răspuns:

Cand ti s-a aprins dysplayul, inainte sa folosesti pin ul jos de tot ai o liniuta orizontala. trage o in sus si alege galerie. Dupa aceea ddeblocheaza si salveaza cd imagine vrei