| CaramelaCami a întrebat:

Tocmai mi-am luat un card de memorie SD de 16 MB pentru telefon si mi-am instalat toate aplicatiile,, necesare" ( Instagram, candy cam, si 2 jocuri, etc) si mai am liber 14 MB. Acum cand vreau sa imi mai instalez ceva imi zice,, Spatiu de stocare insuficient". Cardul l-am cumparat de la Emag acum 1 saptamana Kingston, si am telefonul Allview P6 life. Mi-a dat prin cap sa il resetez. dar nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il bagi in PC sau laptop (care are loc pentru card) si-l formatezi. Se poate si cu telefonul daca intrii la memorie si are optiunea de formatare memorie externa.