| joghu22 a întrebat:

Buna TPU!
Acum 2 minute m-a sunat un număr din Libia, ce sunt si ce vor? Am respins apelul

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numere cu suprataxa chiar daca raspunzi.

| danbnz a răspuns:

Scam cu taxa inversa.
Sa nu suni inapoi.

| Sara2 a răspuns:

Te taxeaza dacă suni. Ăștia dau doar bip în general.

| joghu22 explică (pentru Sara2):

A sunat cam lung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit și eu din Burundi și Mozambic :))
Să nu răspunzi și să nu suni înapoi! Mirama-ș să fie vreo greșeală a cuiva care voia să sune pe cineva în România și nu a notat numărul bine. Sigur vor să facă niște bani ușor.

https://www.google.com/amp/s/m.hotnews.ro/stire/22404935%3famp

| Adrian5575 a răspuns:

Nu raspunde si nu suna inapoi. O sa iti ia banii.

| isemilia a răspuns:

Nimeni nu stie cine erau si ce voiau. Putea fi un scam, putea fi un apel facut din greseala. (fie ca au gresit numarul complet sau ca voiau sa sune o cunostinta din Romania si au gresit una sau mai multe cifre). Probabil scam.

| Gligore2000 a răspuns:

Poate sunt verii tai.

| bulers a răspuns:

Eu eram, trebuia sa raspunzi