| 20thoughts a întrebat:

Buna TPU! Acum cateva saptamani m-am mutat in Franta si mi-am cumparat o cartela cu un numar nou de telefon pentru a avea roaming. Am pastrat si cartela cu numarul vechi si am luat-o cu mine. Problema este ca trebuie sa primesc un mesaj pe numarul cel vechi pentru a recupera un cont, mi-am bagat cartela veche in telefon, dar de jumatate de ora imi tot arata ca nu am semnal. Stiti cumva daca o sa-mi vina semnalul peste ceva timp? Sau nu merge pentru ca nu am roaming activat pe cartela veche?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inainte sa te muti in Franta trebuia sa-ti activezi roamingul pe vechea cartela. Pe cea din Franta activezi roamingul doar daca iesi din Franta. Nu spui nici reteaua. Deci nu te pot ajuta decat atat.
https://www.orange.ro/......-n-ar-7668

| mihai69 a răspuns:

Păi clar că fără roaming poți să tot aștepți...