| LoVeYoU222 a întrebat:

acum cateva zile mi-am achizitionat un Iphone la mana a doua codat pe o retea din Canada, am primit un cip la el cu a carui ajutor ar fi mers trelefonul, dar din pacate baiatul de la care am luat telefonul a uitat sa imi spuna ca cipul este pentrru versiunea IOS 8, iar eu am dat actualizare software si acum imi spune ca actualizarea este finalizata doar ca mai trebuie sa urmez doar cativa pasi, dar nu ma lasa pentru ca nu am semnal la cartela. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Bogdan549 a răspuns:

Ar cam trebui sa mergi la un specialist sa ti-l decodeze sau sa vorbesti cu cel de la care ai luat telefonul ca sa-ti mai trimita un chip compatibil cu versiunea ta de IOS

| mafiotul112 a răspuns:

Scimba cartela sau opreste actualizare si inchide telefonul.Sau daca te pricepi dai.un.restart din fabrica Poti intra pe youtube sa vezi cu se da restart