| Daria00 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am spart telefonul și l-am reparat. Din fericire a fost doar geamul nu și display-ul spart. De când l-am reparat am pe ecranul telefonului un punct alb de lumina care este vizibil doar pe culorile deschise, in special pe alb.Stiti care este cauza si ce as putea face in legătura cu asta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GoldenBoy17 a răspuns:

De fapt nu e nici un pixel mort, nu e nimic, ce'i care ti-au schimbat sticla ecranului nu au laminat bine acel gel cu care lipesti sticla de display, adică Gelul nu s-a intins complet, in scurte cuvinte: ai dat telefonul pe mana unor amatori

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Cuma a zis si crazypop, vezi ce se intampla cu punctul ala alb, daca se extinde inseamna ca e fisurat display-ul, daca nu se exinte, inseamna ca e un pixel mort, nu ai de ce sa te ingrijorezi in cazul asta.

| crazypop a răspuns:

Buna daria, daca nu se extinde intr-o saptamana maxim doua nu este nici o problema, daca cumva se extinde trebuie ii schimbi display-ul sau sa il vinzi mai repede fiindca o sa ti se faca pe tot ecranul, daca ai putea sa-mi trimiti niste poze ti-as fi de mai mare ajutor.