| Ionut_Condurache_1991 a întrebat:

Acum doua zile mi-am cumparat un telefon mobil VONINO JAX Q si mi se incarca greu, si se descarca foarte repede. Folosesc incarcatorul original al telefonului. Folosesc Facebook, Messenger, Minecraft, Cs Portable, 360 Security, What's App, CM Security, Clean Master, doua aplicatii de ploptimizare a bateriei, etc. Vreau sa mentionez ca telefonul are ecranul de 5 inch si bateria de 2000 mAh. Dupa o incarcare completa, bateria ma tine cam 4 ore. Inchid aplicatiile din background. Cei de la Vonino, mi-qu spus ca daca vreau pot sa returnez telefonul sau sa-l duc in service. Nu as vrea sa scap de telefon, pentru ca este bun. Va rog ajutati-ma! Ce as putea sa fac ca sa-mi functioneze bateria cum trebuie? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Atotstiutorul a răspuns:

Pai ori cumperi o baterie undeva la 6000mAh ca sa tina mai mult ori cumperi un telefon mai bun