| umbra09 a întrebat:

Buna TPU
Acum o luna jumate daca nu ma insel, am cumparat la prelungire de abonament un telefon ALCATEL onetouch care m-a tinut pana azi ce am pus telefonul pe masa si a cazut pe un scaun diferenta dintre masa si scaun era de cativa cm scaunul era de lemn... si am bagat telefonul in buzunar dupa cateva minute l-am scos sa ma uit cat e ciasul si surpriza imi aparea o imagine alba cu niste pete negre si niste lini foarte subtiri asta se vede sub sticla care o ating cu degetul sticla n-are absolut nimic.
Am fost la Orange si mi s-a spus ca este spart displayul si daca il trimit la reparat imi vor anula garantia sigur si imi vor repara telefonul doar contra cost si ma coasta in jur de 150lei ceea ce nu mi se prea merita...
Am cautat pe internet un display si atunci mi-am dat seama ca toate telefoanele ALCATEL onetouch PopC3 chiar si de pe saitul Orange au emblema ALCATEL mai jos de difuzorul din fata chiar si pe cutia originala a telefonului in poza telefonul are aceasta emblema acest logo dar telefonul surpriza nu are...

Intrebarea mea este a fost schimbata sticla la telefon, si pana mea l-am luat din magazin nou nout... e o copie? daca da asta explica de ce s-a spart asa repede... normal ar trebui sa aiba logoul Alcatel nu?
Si ce pot sa fac sa mi-l repare/schimbe inca e in garantie si la prelungire de abonament.

Funda celui care ma ajuta cu aceasta problema

Răspuns Câştigător
| Tc_Cosmin_1998 a răspuns:

Daca e de la Orange sa aiba logoul lor. Asa am patit si eu. daca l-ai spart sau alte chestii nu ti-l repara gratis ci contra cost, dar daca nu mergea touch-ul din prima zi si se bloca si chestii de genu atunci da ti-l schimbau daca inca mai aveai garantie. Sper ca te-am ajutat xD

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat telefonul a fost scapata pe jos, lovit samda nu il repara nimeni in garantie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele datorate "acţiunilor mecanice" ( căderilor, trântirilor, etc. )!
Deci, va TREBUI să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

| anoteca a răspuns:

Acum daca are anumite probleme schimbul cu unul nou si original nu mai este posibil.Singura optiune este sa il duci la reparat contra-cost