| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo luna mi-am luat un Blackberry 9320. Si de ieri nu mai merge sa il blochez. Adica, apas butonul ' Blocare ', sta blocat vreo 5 secunde apoi de deblocheaza singur straight face.
Ce as putea face?

1 răspuns:
| buffa a răspuns:

Pentru a seta tastatura unui telefonul Blackberry ca aceasta sa se blocheze automat dupa o anumita perioada trebuie sa faci urmatoarele setari: Menu - Options - Password - in sectiunea aceasta pentru a activa blocarea automata a tastaturii trebuie sa selectezi in dreptul optiunii Password - Enable. Pentru a seta perioada de asteptare pana sa se blocheze tastura trebuie sa intri la Security Timeout, iar pentru a introduce parola de deblocare trebuie sa o configurezi in sectiunea Set Password.