| CevaChestiosenie a întrebat:

Ajutor dau funda! Am un Samsung galaxy s6 si nu imi mai porneste. Cand m-am trezit azi si l-am scos de la incarcat nu se mai aprindea ecranul dar luminita aceea de notificari era aprinsa. Nu merge nici inchis nici deschis nici sa scot bateria. Il am de vreo 3-4 ani si a mers perfect tot timpul. Daca are vreo legatura : peste noapte s-a oprit curentul si telefonul era la incarcat. Nu as vrea sa iau altul deoarece acesta e luat din alta tara si este extrem de bun si am chestii in el pe care nu as vrea sa le pierd si la care nu stiu daca s-a facut backup. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

In cel mai rau caz s-a ars placa de baza caz in care trebuie sa iti cumperi una noua care-i mai scumpa de multe ori decat telefonul in sine, dar daca era placa de baza nu trebuia sa se aprinda nici luminita...SAAAAU ai noroc si este de la baterie, iar atunci trebuie sa-l duci intr-un service daca crezi ca nu poti tu singura sa-i deconecteze bateria de la placa de baza dupa care sa o puna inapoi

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

încearcă un alt încărcător, poate al tău s-a "dus" și nu a încărcat bateria

| CevaChestiosenie explică (pentru sierra1):

Nu se incarca deloc. are doar luminita aia de notificari aprinsa

| sierra1 a răspuns (pentru CevaChestiosenie):

Alt încărcător!

| CevaChestiosenie explică (pentru sierra1):

Am incercat incarcatorul si la alte telefoane si merge perfect

| sierra1 a răspuns (pentru CevaChestiosenie):

Atunci e bai la baterie sau circuitul de încărcare, Du-l la service

| gelu1970 a răspuns:

A murit.
E frecvent in Samsung.
Nici cei de la Samsung nu ți-l repară. Poți cere sa iți pună altă placa insa mai rentabil e sa iți iei alt telefon. Ceea ce ai in telefon e pierdut.
O intrebare: daca il conectezi la pc cu cablul de date il recunoaște?