| xXGaBiXx a întrebat:

Am achizitionat cat de curand un telefon Allview X1 Xtreme Mini iar de la raceala-caldura (proces de condensare) ecranul a pocnit intr-un colt, iar touch screen-ul nu mai merge. Poate intra in garantie?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu faci misto de noi? Ca sa se intample asta ar trebui sa il scoti din congelator, dupa 3 ore de stat acolo, si apoi sa-l bagi in cuptorul fierbinte de la aragaz. Apropo, ce ai spus tu nu se numeste condensare.Se numeste trantit pe jos.Si nu intra la garantie.

| xXGaBiXx explică (pentru darrio2007):

Telefonul il am de 1 zi. L-am luat la scoala, era perfect. Ajung acasa, il las pe masa, vorbesc putin pe Messenger, inca e perfect. Dupa aceea il pun la incarcat, vad crapatura pe ecran si touchscreen-ul nu mai merge. Deci telefonul nu s-a miscat de pe masa.

| darrio2007 a răspuns (pentru xXGaBiXx):

Poate l-ai presat in buzunar.Ia aminteste-ti.Nu pocneste chiar asa usor.Si mai ales cum ai spus tu.

| cezarenache a răspuns:

Sincer nu cred, dar poți incerca