| anonim_4396 a întrebat:

Am achizitionat un telefon de la Emag, a avut o problema si l-am schimbat. Ideea este ca in momentul in care apas pe apelare, difuzorul de la zona urechii scoate un sunet. Bine, am stat eu foarte aproape de el, adica stau cu urechea la difuzor si sun. Ideea e ca. In momentul in care apas "suna" se aude in difuzor un "pac", ca si atunci cand conectezi boxele la ceva, sau castile uneori. Ideea este ca si difuzorul din spate face asta, foarte rar si se aude incet dar mda... Sufar de "perfectionism". Asa ca atunci cand am sunat tot schimbam de pe normal pe speaker si pot sa zic ca la 1 din 10 se aude asa, daca schimb mai repede, mai des. Sunt ambele difuzoare stricate? Telefonul precedent a avut acelasi defect, doar ca sunetul acela era mai pronuntat, la acesta nu este. Este fin. Dar eu l-am descoperit! Pana la urma, acest efect de tranzitie este un defect? Sau este doar pentru ca telefonul ar putea "baga" curent in difuzor doar cand e necesar? Va rog un raspuns urgent. Dau funda. Ma gandesc sa schimb iar telefonul, sa nu dau iar bani pe folie sad. Cineva care stie daca e normal?

2 răspunsuri:
| TelefonLg a răspuns:

Mergi si schimba telefonul sau cere sa iti cumperi alt produs tot un telefon asemanator

| MyOriginal a răspuns:

Deja am schimbat unul. Si are fix acelasi lucru. In apel nu scoate sunete. Se aude foarte clar. Doar cand apas pe apeleaza. O fi din cauza cartelei? Sau de la semnal? Mentionez ca se aude perfect... Si deja am schimbat unul...