| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Am apasat la telefon in setari incercand sa-mi schimb parola si din pacate am dat criptare telefon si resetare, insa nu-mi mai intra in nimic. Intrebarea mea este cum il pot reface? Daca e nevoie sa schimb cartela o sa mai am SMS -urile Bussiness la mesage? Sau imi dispar din mesagerie si nu mai tine minte nimc? Sau nu e nevoie sa o schimb? O sa-mi ramana numere salvate pe whatsapp?

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

De ce sa schimbi cartela? Nu are nici o legatura.
Daca o schimbi, da se pierd toate mesajele si contactele daca sunt salvate pe cartela. Whatshapp-ul e legat de numar.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Yuoia):

Si cum il pot reface androidul? Imi apare gen : Bun Venit - Selecteaza limba - Configurare Cardrdilor SIM - RO Cosmote or CARD 2 - Configurarea retelei Wifi - DIG or Telekom

| Yuoia a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Pai, nu refaci androidul. Refaci setarile, ca la prima introducere a cartelei. Daca nu platesti pe undeva cu cardul, ai varianta "sari". La fel si cu alte setari pe care nu le doresti. In rest, setezi cum ai nevoie.