| FUckusuia a întrebat:

am auzit ca google play services consuma foarte multa baterie, are foarte multe bug-uri, problema e ca daca il dezinstalez google play numai emrge si alte app numai fonctioneaza cum trebuie!

1 răspuns:
| SomeRomanianGuy a răspuns:

E destul de controversat subiectul, insa aici se aplica zicala "rau e cu rau, dar mai rau e fara rau". Nu consuma baterie foarte multa (aici posibil sa ai tu instalate ceva terte aplicatii ce iti ruleaza in fundal), insa e un serviciu vital pentru buna functionare a sistemului Android.